Yaremenko Y., Simple guide…

Tytuł

Simple guide for the fluorescent suspensions pre-selection in MPI depends on ambient light conditions and surface roughness

Autorzy

Yuryi Yaremenko

Streszczenie
Biorąc pod uwagę rosnące oczekiwania i wymagania różnych branż, pojawia się stały wymóg przed dostosowywaniem istniejących rozwiązań lub opracowywaniem nowych produktów na potrzeby nieniszczących testów i oceny. Zgodnie z tą filozofią, jako podstawowego wymogu, w celu dostarczenia środków przyjaznych dla operatorów i środowiska badań, opracowujemy nowe rozwiązania uwzględniające różne warunki procesu i przepisy bezpieczeństwa. W przypadku użycia metody MPI (Magnetic Particle Inspection) proponujemy stosowanie różnorodnych zawiesin fluorescencyjnych, by uzyskać maksymalizację kontrastu wskazań zależnych od chropowatości powierzchni i warunków oświetlenia otoczenia.
W bieżącym artykule chcemy zilustrować, jak zewnętrzne warunki świetlne wpływają na wygląd wskaźników fluorescencyjnych na różnych powierzchniach badanych oraz jak media reagują na te zmienne, zwiększając kontrast wskazań i ułatwiając interpretację.
Słowa kluczowe
badania magnetyczno-proszkowe, kontrast wskazań magnetycznych zawiesin, fluorescencyjne wskazania
Konferencja

46. Krajową Konferencją Badań Nieniszczących (46. KKBN),
17-19 października 2017, Starachowice

Data publikacji online

14 grudnia 2017

Czasopismo

Badania Nieniszczące i Diagnostyka, vol. 2, nr 4, str. 3-6, 2017

DOI

http://dx.medra.org/10.26357/BNiD.2017.009